Fiat AUTO-DUTKIEWICZ JAROCIN Fiat AUTO-DUTKIEWICZ JAROCIN
   
Dostawcze  
 
    www.fiat.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

   


2014-09-14
Karty ratownicze

auto_dutkiewicz_logo


„Czas do szkoły. Z kartą ratowniczą bezpieczniej”

Wymyśl hasło i wygraj 5000 złotych na wakacje marzeń


 

Kliknij aby pobrać formularz konkursowy!

 


 

W sobotę 27 września 2014 w salonie samochodowym Auto-Dutkiewicz , znajdującym się w Jarocinie przy ulicy Wrocławskiej 225 odbędzie się kolejna odsłona akcji „Karta ratownicza”. W godzinach 8:00-18:00 będzie można bezpłatnie odebrać kartę ratowniczą, a także wziąć udział w konkursie na najciekawsze hasło promujące akcję „Karty Ratownicze”. Nagrodą główną w konkursie będzie voucher o wartości 5000 złotych na rodzinne wakacje marzeń.

 

Zapraszamy w ten dzień do naszego salonu wszystkich rodziców wraz z dziećmi, by wytłumaczyć dlaczego auto, którym codziennie odwozimy dzieci do szkoły, powinno być wyposażone w kartę ratowniczą. Oczywiście także po to, by bezpłatnie odebrać taką kartę ratowniczą i nalepkę informacyjną na auto. A także po to, by wziąć udział w konkursie na najlepsze hasło promujące akcję „Karty Ratownicze”. Nagrodą główną - ufundowaną przez Związek Dealerów Samochodów - jest voucher o wartości 5000 złotych na wyjątkowe rodzinne wakacje marzeń, do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy od daty ogłoszenia wyników konkursu. Wybór najlepszego hasła i ogłoszenie zwycięzcy zostanie dokonane do dnia 10 października 2014.

 

 

Akcja „Karta ratownicza w pojeździe”

Czas do szkoły. Z kartą ratowniczą bezpieczniej

 

Więcej informacji:

Szymon Dutkiewicz

tel.: 794-697-661

autodutkiewicz.salon@dealer.fiat.pl

 

 

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o  6 – 9, często decydujących, minut.  Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

Gdy liczy się każda sekunda, karta ratownicza może uratować Ci życie

Co roku na polskich drogach prowadzone są tysiące akcji ratowniczych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których by uratować życie pasażerów liczy się każda sekunda. Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa pojazdów to zawsze wyzwanie dla grupy ratowniczej. Na drogach jeździ setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skonstruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Dlatego aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu opracowano europejski system „Karta ratownicza pojazdu”.

Karta ratownicza („rescue sheet”) to zestandaryzowana informacja, która na karcie papierowej w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów.

Zwiększ ich  szanse by Cię uratować. Zadbaj o kartę ratowniczą w Twoim samochodzie.

Przykładowa karta ratownicza:

 
 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies